Sleepwell toodete materjalide tutvustus

Bonell vedrustus.

Kõige levinum ja tuntum klassikaline vedrustussüsteem. Tänu omavahel seotud vedrudele reageerib madrats sujuvalt magaja asendi muutustele, toetades keha just seal, kus vaja. Bonell-vedrusüsteem on stabiilne, vastupidav ning pika kasutuseaga.
Sleepwell’i kahekihilistes kušettides kasutatakse alumise kihina mini-bonell vedrustust, mis sarnaneb bonell- vedrustusele, kuid vedrude läbimõõt on väiksem ja neil on vähem keermeid. Kahekihiline kušett pakub kehale paremini tuge ja läbi pealmise vedrukihi pole tunda voodi raami. Bonell vedrustusega madratsite puhul on laia madratsi korral tunda kõrvalmagaja asendimuutust.Pocket vedrustus.

 

Selle vedrusüsteemi puhul on iga vedru pakitud eraldi kangast kotikesse. Tänu pakitud vedrudele saab Sinu keha lamamisel tuge õigetest ja vajalikest kohtadest – keha survele ei allu mitte kogu madratsi pind, vaid ainult see osa, millele langeb keharaskus. Nii võid end voodikaaslase kõrval vabalt liigutada, ilma et kogu voodipind õõtsuma hakkaks ning kaaslase und segaks. Pakitud vedrusüsteem on hinnatud ka oma hääletuse ja mugavuse poolest.
Sleepwell’i valitud toodetes on kasutusel ka 5-tsooniline pocket-vedrusüsteem, mille puhul on vedrud jagatud eri tsoonidesse vastavalt erinevate kehapiirkondade vajadustele: õlad ning puusavöö vajuvad rohkem madratsisse ja selgroog vabaneb pingetest, teised kehapiirkonnad saavad aga rohkem vajalikku tuge. 5-tsoonilise pocket-vedrusüsteemiga madratsitel vahetab inimene une ajal vähem asendeid – seetõttu on tema uni sügavam ja ta puhkab paremini välja.Vatiin.


Tepitud vatiin on kohev materjal, mis muudab madratsi pehmeks ning mõnusaks. Vatiin säilitab väga hästi oma esialgset vormi, laseb õhku läbi ja ei lõhna.
 

Vill.

See on soe, pehme ja hingav materjal, mis imab niiskust, kuid ei tundu katsudes niiskena. Selliste ihusõbralikele omaduste tõttu on vill populaarne materjal madratsite pealiskihis, mis on magaja kehale kõige lähemal.

Kui Sinu madratsil on üks pool villane ja teine puuvillane, pööra villane pool üles talvel – nii on ase soojem ja reguleerib paremini niiskust.
Sleepwell’i madratsites kasutatav vill on naturaalne lambavill, mida ei ole segatud sünteetiliste materjalidega. Vill on hoolikalt puhastatud ja sisaldab minimaalselt rasva – seetõttu pole Sleepwell’i madratsitel ka villale omast lõhna.


Puuvill

See on hingav materjal, mis tundub kehaga kokkupuutel pehme ja mõnusana. Seetõttu kasutatakse puuvilla madratsite katmiseks. Kui Sinu madratsil on üks pool on villane ja teine puuvillane, pööra puuvillane pool üles suvel – nii laseb madrats paremini õhku läbi ja ase pole palav. Sleepwell’i madratsite sisumaterjal koosneb kvaliteetsest 100%-lisest puuvillast.


Poroloon.

Tänapäevane poroloon ehk vahtpolüuretaan on pehme, laseb õhku läbi, ei lõhna ega kogu endasse ka võõraid lõhnu; lisaks on poroloon tervislik, kuna ei sobi elupaigaks tolmulestadele.

Sleepwell’i valitud madratsites kasutatakse tavalisest poroloonist vetruvamat ja vastupidavamat high resilience porolooni. Profileeritud high resilience porolooni eripäraks on „munaresti“ kuju, mis muudab madratsi pinna tuntavalt mugavamaks ja pehmemaks.

Sleepwell’i valitud madratsites kasutatakse ka kõige moodsamat memory-foam’i ehk “mäluporolooni”, mis reageerib keha soojusele ning moodustab selle ümber justkui toestava “vormi”. Sleepwell’i toodetes kasutatava porolooni on heaks kiit- nud Eesti Allergialiit.Latex.

Lateksit toodetakse looduslikust kummipuu mahlast ehk kautšukist. Materjalina on lateks pehme, vastupidav ja elastne, laseb õhku läbi ning reguleerib ise oma niiskussisaldust; lisaks on lateks ka tervislik, kuna selles ei paljune tolmulestad.
Sleepwell kasutab madratsites eritöödeldud, pestud ja kuivatatud lateksit.Kookos.

Kookospähkli kiududest valmistatud materjalikiht muudab madratsi jäigemaks. Selle materjali väga olulisteks omadusteks on naturaalsus, erakordselt hea õhu läbilaskuvus ning jäikus. Kookost kasutatakse Sleepwell’i madratsites BLUE Orthopedic, RED Orthopedic ning kattemadratsis TOP Coco.


Kangad.

Kõik Sleepwell’i madratsikatted on valmistatud pehmetest, nahasõbralikest ja õhku läbilaskvatest kvaliteetsetest materjalidest.
RED ja BLACK sarja kušettide kattekangas on osaliselt froteest – pehmest materjalist, mis ei lase voodilinal maha libiseda ning hoiab kattemadratsi paigal.
Kõik Sleepwell’i madratsites kasutatavad kangad vastavad rahvusvahelisele Öko-Tex sertifikaadile – nad on toodetud keskkonnasõbralikult ja ei ole kahjulikud kasutaja tervisele.
Uuendusena kasutatakse Sleepwell’i sarjas kahte innovaatilist kangatöötlust – Sensity TM ja Tempsmart TM.Sertifikaadid.

Sleepwell annab oma toodetele järgmised garantiid:
Vedrusüsteemide kvaliteet on tagatud DIN EN ISO 9001 sertifikaadiga.
Vatiin vastab rahvusvahelisele sigaretitesti BS 5852 osade 2 ja M1 nõuetele.
Madratsites kasutatav poroloon, vill, puuvill, vatiin ja pealiskangas vastavad rahvusvahelisele Öko-Tex 100 standardile, mis tähendab seda, et Sleepwell’i toodetest kasutatavad materjalid ei sisalda inimesele kahjulikke aineid ja on toodetud keskkonnasõbralikult. Poroloonil on heakskiit Eesti Allergia Liidu poolt.


Voodiraamid.

Voodiraam on hea lahendus, kui soovite endale tavalisest isikupärasema väljanägemisega magamisaset. Voodiraami külge on saab hõlpsasti paigaldada ka sobiva peatsiotsa. Lisaks võimaldab voodiraam madratsit pöörata – see on eriti oluline siis, kui ostetud madratsi pooled on erineva pehmusega voodiraamid.

Peatsiotsad.


Peatsiotsi kasutatakse kušettide ja kontinentaalvoodi puhul – pärast peatsiotsa paigaldamist on kerge vaevaga olemas komplektne voodi.
Kušettidele on Sleepwell’i valikus lihtne ja kvaliteetne kase liimpuidust peatsiots nii naturaalse kui ka wenge tooniga. Peatsiotsad on saadaval mõõtudes, mis sobivad kušettidele laiusega 80, 90, 120, 140 ja 160 cm.
Uudse lahendusena on Sleepwell’i kollektsiooni lisandunud Skandinaavias üha populaarsemaks muutuv mööbliriidega kaetud peatsiots. Erineva disaini ja värvusega peatsid on kõrgkvaliteetsed ning sobivad pea igasse interjööri. Kontinentaalvoodi peatsiotsad on saadaval laiusega 160 ja 180 cm. Kontinentaalvoodile on võimalik juurde tellida vooditaskud, kuhu saab asetada ajakirjad, puldi, rohud jm.

Kvaliteet.


Sleepwell´i madratseid toodab Euroopa ja Aasia suurim madratsi- ja vooditootja Hilding Anders Gruppi Eesti tehas Jüris, kelle enam kui 70-aastane kogemus madratsite valmistamisel räägib iseenda eest. Kõik Sleepwell´i madratsite valmistamisel kasutatavad materjalid pärinevad rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtetelt ning vastavad kõige kõrgematele kvaliteedistandarditele.


Sensity™

Esimene 100% naturaalne, allergiat ja astmat vähendav madrats.
Sensity on ainulaadne madratsikatte töötlemise tehnoloogia, mille käigus lisatakse kangale mikrokapslid looduslike probiootiliste bakteritega. Need 100% naturaalsed, inimesele täielikult ohutud abimehed tekitavad mikrofloora, milles ei saa elada tolmulestad, hallitusseened ega kahjulikud bakterid. Mikrokapslid kinnituvad kanga kiudude külge ning kehaga kokkupuutumisel tekkiv hõõrdumine vabastab osa baktereid ning selliselt on tagatud pidev kaitse soovimatute külaliste vastu Sinu voodis. Ehk teisisõnu – Sensity ärkab, kui Sina magama lähed.

Miks on probiootilised bakterid kasulikud?

•   Imavad niiskust ning puhastavad madratsi inimkeha poolt eritatavatest jääkidest, mis vastasel juhul oleksid toidulauaks tolmulestadele ja allergiat põhjustavatele bakteritele.

•   Takistavad tolmulestade, hallituse ja kahjulike bakterite tekkimist.

•   Neutraliseerivad ebameeldivad lõhnad madratsis.

Mida teeb Sensity™?

1.  Sensity tagab parema hügieeni ja puhtuse.
2.  Vähendab allergia ning hingamisprobleemide tekkimise ohtu.
3.  Neutraliseerib ebameeldivad lõhnad.
4.  Tänu erilisele mikrokapslisüsteemile kestab Sensity mõju kuni 10 aastat.